En İyi Eviye Nasıl Seçilir?

En İyi Eviye Nasıl Seçilir?

15-04-2020

En İyi Eviye Hangisidir?

En İyi Eviye Hangisidir?, sorusu gün geçtikçe zihnimizi daha fazla kurcalamakta. Mutfaklar çeşitlendikçe eviyeler de çeşitlendi. Günümüzde birçok eviye çeşidi ve markası yer almakta. Peki ama mutfağınız için en doğru ve en iyi eviyeyi nasıl seçmelisiniz, eviye seçerken nelere dikkat etmelisiniz? İşte bu yazımızda ne iyi eviye için dikkat etmeniz gerekenleri anlatacağız.

En İyi Eviyeyi Seçmek için Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle mutfağınızı iyi tanımanız ve ihtiyacınızı da mutfak yapınıza göre şekillendirmelisiniz. Çünkü eviyeler tezgah kesilerek yerleştirildiğinde en ufak bir monte hatası size maliyetli bir dönüş yapabilir. Ayrıca tezgaha tam oturmayan eviyeler bir bakteri yuvasına dönüşebilir. Özellikle silikon ile desteklenen kenarlar ileride küflenmeye başlayacak hem görsel olarak hem de hijyenik olarak sorun yaratacaktır.

En iyi eviyeyi seçerken ilk dikkat edeceğiniz nokta tezgaha sıfır olarak oturtulabilmesi olacaktır. Bu sorun için patentli bir sistem bulan Ukinox markası; TopZero adını verdiği bu sistem ile granit, kuvars ya da mermer bütün mutfak tezgahlarına; tezgahın altında ya da üstünde kalmaksızın “sıfır” noktasında monte edilebilir eviyeler üretiyor. En iyi eviye nasıl seçilir, derseniz teknolojiye ve size uygun tasarıma da odaklanmanız gerekiyor.

En İyi Eviyeyi Seçtiğinizi Düşünüyorsunuz, Peki Bu Koku Nereden Geliyor?

Eviye seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise koku ses. Özellikle 2S sifon teknolojisi kullanan eviyeleri seçerseniz koku ve ses çıkışlarını maksimum düzeyde engeller ve tahliye performansınızı üst seviyede tutarsınız. Dolap içinde de yer kaplayabilen tahliye borularında da dolap içi kullanımını arttıran seçenekleri kullanmanız sonrası için faydalı olacaktır.

Bu önemli başlıkların dışında kir oluşumunu azaltan, kokuyu önleyen, ısıya ve darbeye dayanıklı, yüzey çizilme dayanımı yüksek, uzun ömürlü kullanım sunan ve anti bakteriyel seçeneklerine dikkat etmeniz  gerekiyor.

Renk Alternatiflerini Değerlendirin

Tüm bu öncelikleri hallettikten sonra sırada tabii ki malzeme seçeneği var. Seramik, granit, cam ve taş seçeneklerinden size ve mutfağınıza en uygun eviyeyi bulabilirsiniz. Ayrıca günümüzde bazı büyük markalar renkli eviye seçeneği de sunuyor; beyazdan mora, altın renginden bakıra kadar birçok renk alternatifiniz oluyor.

Bir önceki yazımız olan En İyi Mutfak Aksesuarları başlıklı makalemizde en iyi ankastre, mutfak ve Mutfak Aksesuarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha detaylı bilgi için En İyi Ankastre Blogu Anasayfasına giderek, başka yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

En İyi Ankastre

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.