En İyi Ankastre Mikrodalga Fırın Nasıl Seçilir?

En İyi Ankastre Mikrodalga Fırın Nasıl Seçilir?

21-06-2020

En İyi Ankastre Mikrodalga Fırın Nasıl Seçilir? sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık.

Mutfağınız için en iyi ankastre ocak ve fırını seçtiniz, sırada ankastre mikrodalga fırın var. Ankastre mikrodalga fırınlar mutfakların gizli yardımcılarıdır. 1940’lı yıllarda icat edilen mikrodalga fırınlar özellikle çalışma hayatına yeni yeni atılan kadınlarca severek kullanılmıştır. Günümüzde ise birçok kadının vazgeçilmez yardımcısıdır. Gelişen teknoloji ile ankastre yani duvara gömülü olarak az yer kaplayan mikrodalga fırınlar birden fazla fonksiyonu bir arada sunar. Isıtma ve buz çözme işlerinde baş kahraman olan ankastre fırınlar şu an hızlı pişirme, grill seçenekleri de sunmaktadır. Mikrodalga fırın kaplarından da yardım alarak çok kısa sürede mutfağınızda mucizeler yaratabilirsiniz. Peki ankastre mikrodalga fırın seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Önce Ölçü ve Tarz

Öncelikle tabii ki ölçü ve tarz. Mutfak tarzınızın dışında, mutfağınızla uyumsuz ve farklı bir ankastre mikrodalga fırın seçmemelisiniz. Sonra da asıl ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Gelişmiş bir ankastre fırın aldıysanız benzer özelliklerin ankastre mikrodalga fırınınızda olmasına gerek yok. Bu ayrıca ekstra masraf demek.

Güce Dikkat Etmek Gerek

Yemekleri normal fırından 6 kat daha hızlı pişiren ankastre fırınlarda dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise güç. Watt değeri ile ölçülen ankastre mikrodalga fırın güçleri 600 ila 1200 Watt arasında değişiyor. Bu Watt değeri ayrıca enerji tasarrufunda da ölçüt. Mikrodalga fırınınızı genellikle buz çözme için kullanacaksanız wattı yüksek olanı seçmeli, böylece süreyi kısaltarak tasarruf etmelisiniz. Ayrıca bazı ankastre mikrodalga fırınlar maksimum kullanım süresi veriyor. Örneğin bir seferde sadece 45 dakika çalıştırabileceğiz bir model seçerseniz ve kalabalık bir aileyseniz işiniz zor olacaktır. Ankastre mikrodalga seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da iç hacmi. Litre ile ölçülen ankastre mikrodalga fırın iç hacmine ihtiyacınız doğrultusunda dikkat etmenizde fayda var. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra da yine ihtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda panel kullanım kolaylığına, dokunmatik ekran özelliğine, emisyonunun gürültüsüz olmasına odaklanıp, en iyi ankastre mikrodalga fırını seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mutfakta En Çok Kullanılan Aksesuarlar Nelerdir? başlıklı makalemizde en iyi ankastre, eviye sepeti ve eviye süzgeci hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha detaylı bilgi için En İyi Ankastre Blogu Anasayfasına giderek, başka yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

En İyi Ankastre

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.