Ankastre Setler

Ankastre Setler

20-07-2020

Ankastre Setler


Ankastre Nedir ?


Ankastre set, farklı görevler üstlenen ekipmanların monte edildiği yerle entegre bir durumda yer aldığı eşya dizilimidir. Görsel ve işlevsel açıdan oldukça mantıklı bir çözüm olarak üretilen ankastreler, alan probleminiz olduğunda da pratik çözümler sunabilmesiyle ön plana çıkar. Ürünlerin yerleri hazırlandıktan sonra herhangi bir girinti çıkıntı olmayan bu yerleşim sadeliği ve şıklığı ile kolay kullanılan ve görsel zevklere hitap eden bir alan demektir. Ankastre seti oluşturan ürün sayısı arttıkça, işlevsellik ve çözüm sağlama potansiyeli de artmaktadır. Yine de ürün sayısının belirlenmesi, elbette mutfağınızda sahip olduğunuz alan ve ihtiyaçlarınıza göre yapılmaktadır.


Mutfak tasarımlarında, son yıllarda popüler hale gelen minimalist yapılar ve sade görünümlerin yaygınlaşması, ankastre ürünlere olan talebin artmasına sebep olmuştur. Evinizde tercih ettiğiniz ankastre setler bir yandan ihtiyaçlarınızı karşılarken öte yandan estetik görüntüler oluşturmaktadır.  Boyutlarına ve yerleşimine sizin karar verebildiğiniz birleşimler söz konusu olduğu gibi hazır halde bulunan ankastre setleri de tercih edebilirsiniz.


Ankastre Set Elemanları


Genellikle ankastre ürünler; fırın, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi, ocak aspiratör ve davlumbaz ürünlerinden oluşan bir düzendir. Bunlardan bazıları ayrı şekilde de tercih edilebilirken ocak ve davlumbaz gibi birlikte kullanılan ekipmanların ayrı kullanılması çok tavsiye edilen bir durum değildir. Yine de ocakların diğer ürünlere kıyasla bazı özel durumları mevcuttur. Mutfağınızın yapısı, kullanım alışkanlıkları gibi değişkenler bu durumun ortaya çıkmasında belirleyici etkendir. Evde yaşayan kişi sayısına göre değişen 60,70 veya 90’lık modüller bu duruma örnek verilebilir. Başka bir etken olarak yakıt türü de ocak tercihinde önemli bir etkendir. Henüz doğalgazın olmadığı şehirlerde yaşayan tüketiciler elektrikli modellere yönelirken bu kısıtlama olmayan şehirlerdeki tüketiciler doğalgazlı ankastre ürünlerin üstün performansından ve uygun fiyatlarından yararlanabilmekte.


Ankastre kavramı yoğun olarak mutfak için kullanılıyor olsa da çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma makinesi ile banyoda oluşturabileceğiniz ankastreden söz etmek de mümkündür.


Son dönemde büyük avantajlarıyla öne çıkan Inox kaplama şeklinde üretilen ürünler, sıklıkla tercih edilen ve memnuniyetle kullanılan ankastre set türündendir. Bu ürünler çizilmeye karşı dayanıklı olmasıyla birlikte, çocuk kilidi ve taşmaya karşı güvenlik gibi artılarıyla büyük beğeni toplamaktadır.


Inox mu Temperli Cam mı ?


Kullanılan malzeme seçimleri, ankastre ürünlerin kendine özgü avantajları olmasını sağlar. Inox ve Temperli Cam olmak üzere iki farklı şekilde üretilen ankastre setler, ihtiyacınız hangi yönünde seçim yapma özgürlüğü sunmaktadır. Paslanmaya dayanıklı Inox paslanmaz çelik kullanımı, en yaygın üretim şeklidir. Yüzeyi sert ve pürüzsüz olduğundan, temizlemesi oldukça kolaydır. Kir, leke ve mikrop tutmaz, asitlenmez. Yüksek ısıya dayanıklı olması da başka bir avantajıdır. Temperli cam teknolojisi, aynı kalınlıktaki camlardan 5 kat daha dayanıklı, güçlendirilmiş cam kullanılarak üretim yapılmasıdır. Temperli cam da ısınma ve kırılmaya karşı son derece dayanıklıdır. Güvenlik açısından en büyük özelliği, kırıldığı zaman çok küçük parçalara ayrılarak dağılması ve yaralanma riskini minimuma indirmesidir. Genellikle ankastre fırın, ocak ve davlumbaz üretiminde kullanılmaktadır.


Ankastre Fiyatları


Ankastre ürünlerde fiyatlandırma kriteri genellikle set özelliklerine, avantajlarına ve sayısına göre değişir. Mutfağınızdaki alan, ekleyebileceğiniz ürün sayısını doğrudan etkilediği gibi fiyat faktöründe de etkilidir. Temel özelliklere sahip ürünlerin fiyatları daha orta uygun iken son teknolojiyle donatılmış ankastre setler ciddi rakamlara ulaşabilmektedir. Bütçeniz yeterli ise bu ürünler ihtiyaçlarınıza kolaylıkla cevap verecektir. Ancak istediğiniz şey derli toplu bir görünüm ve ürünleri temel işlevleri ile kullanmaksa; tasarruflu davranmakta fayda var.

En İyi Ankastre

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.